Šnekový podavač PODAVAČ KOCHLEÁRNÍ

Podavače typu EL, EH jsou určeny pro dopravu sypkých materiálů o zrnitosti 0,01 až 30 mm, např. obilná zrna, pelety apod.
PODAVAČ KOCHLEÁRNÍ

Vlastnosti

PODAVAČ KOCHLEÁRNÍ

Nízká cena

Nízká cena

Spolehlivý pohon s výkonem pouhých 10W

Spolehlivý pohon s výkonem pouhých 10W

Olejem tvrzená spirála

Olejem tvrzená spirála

Průhledná násypná trubice

Průhledná násypná trubice


Popis

PODAVAČ KOCHLEÁRNÍ

Podavač může pracovat v libovolné poloze od úrovně do 60 (optimální úhel je cca. 45). Neosová spirála je vyrobena z tepelně kalené uhlíkové oceli o průměru 38 mm nebo 53 mm. Transportní potrubí je vyrobeno z PVC o průměru 75 mm, tloušťce 4 mm a je zakončeno okénkem pro sběr dopravovaného materiálu. Výtlačná přípojka může mít průměr 75 mm nebo 63 mm pro spojení s výtlačným potrubím. Podavač je k dispozici v délkách 1,6, 2, 2,5 m. Jiné délky na vyžádání


Charakteristika

PODAVAČ KOCHLEÁRNÍ

Technické parametry

délka podavače: 1,6; 2,0; 2,5 m
průměr trubky: 75mm
průměr hrdla: 75 mm, (63 mm na vyžádání)
průměr spirály: 38 lub 53 mm
spirálový zdvih: 37 mm

Elektrické parametry

napájecí napětí: 230 VAC
Řídit: jednofázový indukční motor, tepelně chráněný, výkon: 10 nebo 25 W, bezúdržbový převod, výstupní otáčky: 8 nebo 16 ot./min.
třída ochrany: IP 40

Šnekové podavače

Šnekové podavače EL a EH umožňují dopravu pelet o zrnitosti 0,01 mm - 30 mm, takže peletová kamna mají stálý přístup k palivu. Transportní potrubí je vyrobeno z PVC o průměru 75 mm, tloušťce 4 mm a je zakončeno okénkem pro sběr dopravovaného materiálu. Zajišťuje těsnost, ale také má nízkou míru otěru, díky čemuž mohou podavače pracovat dlouhou dobu bez rušení. To je důležité zejména v topné sezóně, kdy jsou problematické poruchy topného systému.

Vysoká kvalita podavačů snižuje možné otřesy a otřesy při přepravě sypkých látek, což snižuje vznik obtěžujícího hluku.

Přestože šneky fungují optimálně, když jsou nastaveny pod úhlem 45 stupňů, dobře fungují i na jiných svazích, od 60 stupňů. To umožňuje přizpůsobit nastavení individuálním podmínkám v kotelně. Dopravní potrubí se skládá ze šnekových kol (průměr 38 mm nebo 53 mm) se vstupem, kterým se odebírají pelety, výstupem, ozubenými koly a elektromotorem. Šneková kola, tedy neaxiální spirálky, jsou vyrobeny z extrémně odolné uhlíkové oceli, navíc tepelně tvrzené. Díky tomu zaručují nepřetržitý provoz po mnoho let.

Šnekové podavače jsou dostupné v několika variantách o délce 1,6 m, 2 m, 5,5 m. Na zvláštní přání je možné objednat trubky a další komponenty v nestandardních rozměrech, jako v případě individuální specifikace při nákupu tepelného čerpadla, větracích systémů, nebo peletových kamen a kotlů, které jsou rovněž v naší nabídce.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Přírodní chladivo propan R291

Vzduchová tepelná čerpadla jsou řešením, které se stále více využívá v různých typech budov. Jedním z hlavních důvodů jejich oblíbenosti je optimalizace nákladů na vytápění.

číst
Kotel na pelety může být pohodlný

Pelety jsou palivo, které je stále málo doceněné. Možná za to může fakt, že mnoho lidí přesně neví, jak proces vytápění domu kotlem na pelety vypadá. Zdá se, že využití biomasy, tedy pilin nebo slámy k topení v kotli ÚT, je velmi problematické a vyžaduje mnoho práce. Naprostý omyl!

číst

FAQ

Je tepelné čerpadlo HT 10 ekologickým produktem?

Ano. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch-voda HT 10 čerpá teplo z přírodních, obnovitelných zdrojů energie. Vytápění je bezemisní a řešení použitá v tepelném čerpadle...

číst
Je normální, že kotel na pelety Smart Fire nedosáhne nastavených 75 stupňů?

Provoz kotle na pelety HKS Lazar je založen na modulaci výkonu. 75C je maximální teplota, při které bude pracovat v režimu PROVOZ. Po jejím překročení přestane generovat tepelnou energii...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt