kotel ÚT na dřevo - strom HOLZ MASTER

HolzMaster je kotel ústředního vytápění zplyňování dřeva, díky kterému je účinnost kotle až třikrát vyšší než při spalování dřeva tradičním způsobem.

Tovární servis a distribuce po celém Polsku!

Účinnost:

90,6%

Výkon:

20 kW

Třída A+ 5. třída EcoDesign
HOLZ MASTER

Vlastnosti

HOLZ MASTER

5. třída

5. třída

Všechny naše kotle na pelety jsou testovány nezávislým institutem s notifikací EU, díky čemuž jsou výsledky spolehlivé a uznávané po celém světě.

EcoDesign

EcoDesign

Směrnice Ekodesign 2020 specifikuje restriktivní požadavky na sezónní emise a sezónní účinnost, která se odráží ve skutečném používání kotle na pelety po celou topnou sezónu.

Hydraulická sada

Hydraulická sada

Peletová kamna jsou vybavena hydraulickou sadou, takže je jejich instalace rychlá a nezabírají místo v kotelně.

Úspora energie

Úspora energie

Energeticky úsporné komponenty šetří elektrickou energii a Vaše peníze.

Třída A+

Třída A+


Popis

HOLZ MASTER

Kotel na dřevo Holz Master na dřevo je postaven na bázi ocelového výměníku, zajišťující kotli: jednoduchou obsluhu, vysokou účinnost a dlouhou životnost. Výhody ocelového výměníku se snoubí s moderním keramickým hořákem. Toto řešení umožnilo postavit zařízení na tuhá paliva, spojující výhody ručního přikládacího kotle s výhodami ekologických kotlů na biomasu.

Horní komora funguje jako spalovací komora, do které se nakládá dřevo, které se následně zapálí a zplynuje. Dvířka nahoře slouží k plnění paliva, čištění a údržbě horní komory. Komora má navíc ve spodní části čištění, uzavřené dvěma motýlkovými úchyty. Slouží k odstranění popela hromadícího se na dně spací komory.

Spodní a horní komoru odděluje keramický hořák, sloužící ke spalování plynů vznikajících při pyrolýze dřeva spalovaného v horní komoře. Plyny proudící hořákem se spalují ve spodní komoře. Revizní dvířka spodní komory slouží k obsluze, údržbě a čištění samotné komory a povrchů keramického hořáku.

V zadní části topeniště je umístěn trubkový výměník z vertikálních kouřových trubek. Spojuje spodní komoru kotle se sběračem spalin. Výměník je vybaven systémem ručního čištění, který umožňuje udržovat jeho povrch čistý. Spaliny z výměníku jdou do sběrače spalin a pak jsou odtahovým ventilátorem směrovány do spalinového potrubí v horní části kotle.

Odtahový ventilátor nasává vzduch do keramického hořáku a spalovací komory. Množství vzduchu nasávaného do hořáku a horní komory lze individuálně regulovat pomocí klapek na obou stranách kotle. Vstup a výstup topné vody, sloužící k napojení kamen na rozvod ústředního topení, je umístěn na zadní stěně, resp. v horní části kotle. Jsou ve formě nástavců s vnitřním závitem G 1Ľ “. Na zadní stěně kotle je také spalinovod, který slouží k odvodu spalin do komína.

Výměník kotle je izolován minerální vatou, která jej chrání před tepelnými ztrátami při provozu. Plášť kotle je vyroben z ocelových plechů pokrytých vysoce kvalitní odolnou práškovou barvou.

Průřez kotle


Charakteristika

HOLZ MASTER

Výkon: 20 kW


Materiál:

ocel

Podavač:

Šamotová hlína

Pochodeň:

S PID algoritmem a čidlem spalin je možné připojit pokojový panel

Ovladač:

Modulovaný výkon, ekvitermní, 2 okruhy ÚT (+2 okruhy na přání), 1 okruh TUV, WiFi internet (volitelně), Pokojový panel (volitelně)

Pohonné hmoty:

Kořeněné dřevo

Účinnost:

90,6%,

Kapacita plnicí komory:

120 l


Specifikace

HOLZ MASTER

Celkové rozměry

Model   HM 20
Výška: mm 1560
Šířka: mm 660
Hloubka: mm 1100

Detailní rozměry

Model   HM 20
Výška:
mm 1560
Šířka:
mm 660
Hloubka:
mm 1100
A mm 1410
B mm 130
C mm 810Galerie

HOLZ MASTER

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Třída 5 a Egodesign jsou novými měřítky pro kotle ústředního vytápění

Bohužel kvalita ovzduší je u nás špatná. Rozsah problému, o kterém se donedávna příliš nemluvilo, dokazuje zpráva Světové zdravotnické organizace, sestavená na základě dat z počátku roku 2016. Uvádí 50 nejvíce znečištěných měst v Evropě. O tom, že vzduch, který každý den dýcháme, je hrozný, svědčí nejen to, že polské město bylo na tomto seznamu na neslavném prvním místě, ale také to, že na seznamu je hned 33 měst z Polska. .

číst
Internet v kotelně CO

Ovládání kotle ústředního topení na internetu je nejen cool!

číst

FAQ

Jak často otevíráme dvířka na kotli na pelety?

Neotvírejte horní dvířka kotlů na pelety. Nižší, pokud je to nutné, s dobrým palivem stačí na každou 1 tunu spálených pelet. Ověřujeme také popelník za zásuvkou každou 1 tunu.

číst
Jaký UPS bude vhodný pro peletová kamna Smart Fire?

Při volbě výkonu nouzového zdroje vezměte v úvahu proudový odběr všech součástí instalace připojených ke kotli: čerpadel, pohonů, příslušenství kotle atd. Nejlepší metodou pro...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt