kotel ÚT na dřevo - strom HOLZ MASTER

HolzMaster je kotel ústředního vytápění zplyňování dřeva, díky kterému je účinnost kotle až třikrát vyšší než při spalování dřeva tradičním způsobem.

Tovární servis a distribuce po celém Polsku!

Účinnost:

90,6%

Výkon:

20 kW

Třída A+ 5. třída EcoDesign
HOLZ MASTER

Vlastnosti

HOLZ MASTER

5. třída

5. třída

Všechny naše kotle na pelety jsou testovány nezávislým institutem s notifikací EU, díky čemuž jsou výsledky spolehlivé a uznávané po celém světě.

EcoDesign

EcoDesign

Směrnice Ekodesign 2020 specifikuje restriktivní požadavky na sezónní emise a sezónní účinnost, která se odráží ve skutečném používání kotle na pelety po celou topnou sezónu.

Hydraulická sada

Hydraulická sada

Peletová kamna jsou vybavena hydraulickou sadou, takže je jejich instalace rychlá a nezabírají místo v kotelně.

Úspora energie

Úspora energie

Energeticky úsporné komponenty šetří elektrickou energii a Vaše peníze.

Třída A+

Třída A+


Popis

HOLZ MASTER

Kotel na dřevo Holz Master na dřevo je postaven na bázi ocelového výměníku, zajišťující kotli: jednoduchou obsluhu, vysokou účinnost a dlouhou životnost. Výhody ocelového výměníku se snoubí s moderním keramickým hořákem. Toto řešení umožnilo postavit zařízení na tuhá paliva, spojující výhody ručního přikládacího kotle s výhodami ekologických kotlů na biomasu.

Horní komora funguje jako spalovací komora, do které se nakládá dřevo, které se následně zapálí a zplynuje. Dvířka nahoře slouží k plnění paliva, čištění a údržbě horní komory. Komora má navíc ve spodní části čištění, uzavřené dvěma motýlkovými úchyty. Slouží k odstranění popela hromadícího se na dně spací komory.

Spodní a horní komoru odděluje keramický hořák, sloužící ke spalování plynů vznikajících při pyrolýze dřeva spalovaného v horní komoře. Plyny proudící hořákem se spalují ve spodní komoře. Revizní dvířka spodní komory slouží k obsluze, údržbě a čištění samotné komory a povrchů keramického hořáku.

V zadní části topeniště je umístěn trubkový výměník z vertikálních kouřových trubek. Spojuje spodní komoru kotle se sběračem spalin. Výměník je vybaven systémem ručního čištění, který umožňuje udržovat jeho povrch čistý. Spaliny z výměníku jdou do sběrače spalin a pak jsou odtahovým ventilátorem směrovány do spalinového potrubí v horní části kotle.

Odtahový ventilátor nasává vzduch do keramického hořáku a spalovací komory. Množství vzduchu nasávaného do hořáku a horní komory lze individuálně regulovat pomocí klapek na obou stranách kotle. Vstup a výstup topné vody, sloužící k napojení kamen na rozvod ústředního topení, je umístěn na zadní stěně, resp. v horní části kotle. Jsou ve formě nástavců s vnitřním závitem G 1Ľ “. Na zadní stěně kotle je také spalinovod, který slouží k odvodu spalin do komína.

Výměník kotle je izolován minerální vatou, která jej chrání před tepelnými ztrátami při provozu. Plášť kotle je vyroben z ocelových plechů pokrytých vysoce kvalitní odolnou práškovou barvou.

Průřez kotle


Charakteristika

HOLZ MASTER

Výkon: 20 kW


Materiál:

ocel

Podavač:

Šamotová hlína

Pochodeň:

S PID algoritmem a čidlem spalin je možné připojit pokojový panel

Ovladač:

Modulovaný výkon, ekvitermní, 2 okruhy ÚT (+2 okruhy na přání), 1 okruh TUV, WiFi internet (volitelně), Pokojový panel (volitelně)

Pohonné hmoty:

Kořeněné dřevo

Účinnost:

90,6%,

Kapacita plnicí komory:

120 l


Specifikace

HOLZ MASTER

Celkové rozměry

Model   HM 20
Výška: mm 1560
Šířka: mm 660
Hloubka: mm 1100

Detailní rozměry

Model   HM 20
Výška:
mm 1560
Šířka:
mm 660
Hloubka:
mm 1100
A mm 1410
B mm 130
C mm 810Galerie

HOLZ MASTER

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Směrnice o ekodesignu kotlů na pelety – co znamená její zavedení?

Směrnice o ekodesignu, která vstupuje v platnost 1. ledna 2020, zavádí nové požadavky na některé výrobky uváděné na trh v Evropské unii.

číst
Třída 5 a Egodesign jsou novými měřítky pro kotle ústředního vytápění

Bohužel kvalita ovzduší je u nás špatná. Rozsah problému, o kterém se donedávna příliš nemluvilo, dokazuje zpráva Světové zdravotnické organizace, sestavená na základě dat z počátku roku 2016. Uvádí 50 nejvíce znečištěných měst v Evropě. O tom, že vzduch, který každý den dýcháme, je hrozný, svědčí nejen to, že polské město bylo na tomto seznamu na neslavném prvním místě, ale také to, že na seznamu je hned 33 měst z Polska. .

číst

FAQ

Jak často otevíráme dvířka na kotli na pelety?

Neotvírejte horní dvířka kotlů na pelety. Nižší, pokud je to nutné, s dobrým palivem stačí na každou 1 tunu spálených pelet. Ověřujeme také popelník za zásuvkou každou 1 tunu.

číst
Můžete dostat upozornění, když v kotli dochází pelety?

Na platformě ecoNET vyberte v nabídce "Nastavení zařízení" položku "Upozornění na alarm". Informace o alarmech přichází do e-mailové schránky, která je přihlašovacím údajem. To...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt