Je normální, že kotel na pelety Smart Fire nedosáhne nastavených 75 stupňů?

Provoz kotle na pelety HKS Lazar je založen na modulaci výkonu. 75C je maximální teplota, při které bude pracovat v režimu PROVOZ. Po jejím překročení přestane generovat tepelnou energii a přejde do režimu SUPERVIZE. Teplota 75C by měla být dosažena, když nedochází k příjmu tepla nebo je požadavek na něj nižší než minimální výkon kotle. Z ekonomických důvodů chceme, aby kotel pracoval co nejdéle s co nejnižší úrovní modulace výkonu a zatápěl co nejméně. V poměru k teplotě kotle Smart Fire musí být dostatečně vysoká, aby zajistila teplotu požadovanou okruhem TUV a směšovačem. Dále je nutné počítat s nutností udržovat teplotu zpátečky nad 55C, aby byl otevřen TV ventil zajišťující optimální teplotu zpátečky při provozu kotle.

Pokud chceme zvýšit teplotu kotle Smart Fire, snižte hodnotu hystereze H1 a H2, čímž dojde k delšímu provozu s vyšším stupněm modulace výkonu. Hodnoty hystereze můžete snížit na polovinu, tj.

  • MENU >> Nastavení kotle >> Modulace výkonu >> 50% Hystereze H2 = 6C místo 12C;
  • MENU >> Nastavení kotle >> Modulace výkonu >> 30% Hystereze H1 = 3C místo 6C.

V případě potřeby je navíc možné upravit dávku paliva.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Začněte boj se smogem – vyměňte kotel na peletový

Hlavní příčinou smogu v Polsku je tzv nízké emise, tedy nic jiného než spaliny z domácích kamen ÚT na tuhá paliva. Nízké emise znamenají výpary a prach z nízkých komínů, tedy domácích, nikoli průmyslových. Statistiky jasně ukazují, že domácnosti jsou zodpovědné za více než 50 % emisí pevných částic a téměř 90 % za karcinogenní benzo (α) pyren.

číst
Samostatná kamna na pelety

Čistý komfort - plně automatický kotel na pelety.

číst

FAQ

Je tepelné čerpadlo HT 10 ekologickým produktem?

Ano. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo vzduch-voda HT 10 čerpá teplo z přírodních, obnovitelných zdrojů energie. Vytápění je bezemisní a řešení použitá v tepelném čerpadle...

číst
Jak nastavit měření hladiny paliva (pelet), aby dostávalo upozornění na její nízkou hladinu?

Slouží k tomu následující parametr: MENU >> Nastavení kotle >> Hladina paliva - nastavte hodnotu vypočtené hladiny paliva, při které se zobrazí upozornění na nízkou hladinu...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt