Další změny na trhu s F-plyny s chladivy

17.06.2020

S vědomím, že se k Vám nedostává mnoho informací o stažení fluorovaných plynů (včetně: R134a, R404A, R407C, R410A, R417A a R419A) F-plynů z trhu, předkládáme materiály vysvětlující rozsah opatření přijatých v EU.

Tempo zavádění těchto změn se v Evropě liší, ale dříve nebo později si najdou cestu i do Polska. Úplný seznam předpisů naleznete na webových stránkách (https://www.epeeglobal.org/refrigerants/) kliknutím na danou zemi EU.

Níže uvádíme ty zajímavější z nich, které se mohou objevit v následných novelách zákona o ODS. Všechny jsou navrženy tak, aby odrazovaly od nákupu nebo podporovaly likvidaci tepelného čerpadla s výše uvedenými faktory F-plynu, aby do roku 2030 snížit jejich používání o 79 %:

  • Norsko: daň z tepelných čerpadel obsahujících F-plyn,
  • Německo: 5 let vězení za vypuštění chladiva F-plynu do atmosféry,
  • Itálie: Pokuta 10 000 eur za neprovedení kontroly F-plynů..

Vzhledem k výše uvedenému připomínáme, že existuje jednoduchá alternativa v podobě pořízení tepelného čerpadla s přírodním chladivem R-290..

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Kotel na pelety může být pohodlný

Pelety jsou palivo, které je stále málo doceněné. Možná za to může fakt, že mnoho lidí přesně neví, jak proces vytápění domu kotlem na pelety vypadá. Zdá se, že využití biomasy, tedy pilin nebo slámy k topení v kotli ÚT, je velmi problematické a vyžaduje mnoho práce. Naprostý omyl!

číst
Začněte boj se smogem – vyměňte kotel na peletový

Hlavní příčinou smogu v Polsku je tzv nízké emise, tedy nic jiného než spaliny z domácích kamen ÚT na tuhá paliva. Nízké emise znamenají výpary a prach z nízkých komínů, tedy domácích, nikoli průmyslových. Statistiky jasně ukazují, že domácnosti jsou zodpovědné za více než 50 % emisí pevných částic a téměř 90 % za karcinogenní benzo (α) pyren.

číst

FAQ

Jaký UPS bude vhodný pro peletová kamna Smart Fire?

Při volbě výkonu nouzového zdroje vezměte v úvahu proudový odběr všech součástí instalace připojených ke kotli: čerpadel, pohonů, příslušenství kotle atd. Nejlepší metodou pro...

číst
Jaký model peletových kamen pro dům 202 m2?

včetně garáže je 32,5 m2. V domě je 1/2 podlahové vytápění, 1/2 radiátory. Dům postaven z pórobetonu 24 cm, zateplený 15 cm grafitový polystyren, podkroví nad pokoji - stropy 20 cm...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt