Další změny na trhu s F-plyny s chladivy

17.06.2020

S vědomím, že se k Vám nedostává mnoho informací o stažení fluorovaných plynů (včetně: R134a, R404A, R407C, R410A, R417A a R419A) F-plynů z trhu, předkládáme materiály vysvětlující rozsah opatření přijatých v EU.

Tempo zavádění těchto změn se v Evropě liší, ale dříve nebo později si najdou cestu i do Polska. Úplný seznam předpisů naleznete na webových stránkách (https://www.epeeglobal.org/refrigerants/) kliknutím na danou zemi EU.

Níže uvádíme ty zajímavější z nich, které se mohou objevit v následných novelách zákona o ODS. Všechny jsou navrženy tak, aby odrazovaly od nákupu nebo podporovaly likvidaci tepelného čerpadla s výše uvedenými faktory F-plynu, aby do roku 2030 snížit jejich používání o 79 %:

  • Norsko: daň z tepelných čerpadel obsahujících F-plyn,
  • Německo: 5 let vězení za vypuštění chladiva F-plynu do atmosféry,
  • Itálie: Pokuta 10 000 eur za neprovedení kontroly F-plynů..

Vzhledem k výše uvedenému připomínáme, že existuje jednoduchá alternativa v podobě pořízení tepelného čerpadla s přírodním chladivem R-290..

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Pravidla pro uvádění tepelných čerpadel s propanem R290 jako chladivem na trh

Jak se propanové tepelné čerpadlo R290 prodává jako chladivo? Jaké požadavky musí zařízení splňovat, aby bylo schváleno pro použití v naší zemi?

číst
Technické požadavky v roce 2021 a kotle na pelety

Předpisy související s energetickou náročností budov (WT2021) se neustále zpřísňují, určité zdroje energie nenávratně zmizí, ale na trhu se objevují novější řešení. Místo kamen na uhlí se staví plynová kamna, tepelná čerpadla a kotle na pelety a domy jsou čím dál tím těsnější, aby si v zimě udržely co nejvíce tepla za co nejnižší náklady.

číst

FAQ

Jak nastavit kamna, aby pracovala v režimu dohledu?

V režimu dohledu kamna zvyšují teplotu např. na 74,5 stupňů. Mohu nastavit kratší dobu dohledu? Při dohledu, kdy chcete kamna zapálit, se zhasne a teprve poté se kamna zapálí....

číst
Jaký model peletových kamen pro dům 202 m2?

včetně garáže je 32,5 m2. V domě je 1/2 podlahové vytápění, 1/2 radiátory. Dům postaven z pórobetonu 24 cm, zateplený 15 cm grafitový polystyren, podkroví nad pokoji - stropy 20 cm...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt