Další změny na trhu s F-plyny s chladivy

17.06.2020

S vědomím, že se k Vám nedostává mnoho informací o stažení fluorovaných plynů (včetně: R134a, R404A, R407C, R410A, R417A a R419A) F-plynů z trhu, předkládáme materiály vysvětlující rozsah opatření přijatých v EU.

Tempo zavádění těchto změn se v Evropě liší, ale dříve nebo později si najdou cestu i do Polska. Úplný seznam předpisů naleznete na webových stránkách (https://www.epeeglobal.org/refrigerants/) kliknutím na danou zemi EU.

Níže uvádíme ty zajímavější z nich, které se mohou objevit v následných novelách zákona o ODS. Všechny jsou navrženy tak, aby odrazovaly od nákupu nebo podporovaly likvidaci tepelného čerpadla s výše uvedenými faktory F-plynu, aby do roku 2030 snížit jejich používání o 79 %:

  • Norsko: daň z tepelných čerpadel obsahujících F-plyn,
  • Německo: 5 let vězení za vypuštění chladiva F-plynu do atmosféry,
  • Itálie: Pokuta 10 000 eur za neprovedení kontroly F-plynů..

Vzhledem k výše uvedenému připomínáme, že existuje jednoduchá alternativa v podobě pořízení tepelného čerpadla s přírodním chladivem R-290..

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Kotel ÚT na pelety s lambda sondou nebo bez?

Pokud jde o výhody použití lambda sondy v kamnech ÚT názory jsou rozdělené. Abychom se však nakonec rozhodli, zda se do něj vyplatí investovat, zamysleme se nejprve nad tím, jak funguje a pečlivě zvažme všechna pro a proti.

číst
Internet v kotelně CO

Ovládání kotle ústředního topení na internetu je nejen cool!

číst

FAQ

Jak nastavit kotel na pelety pouze pro ohřev TUV?

Stačí nastavit letní režim bez další konfigurace. Vyberte ikonu léto zima v ovladači a zapněte letní režim. Volitelně lze zvolit automatický režim, pak je však nutné nastavit teploty,...

číst
Může být kotel na pelety Smart Fire dodáván po částech a bude smontován na místě?

Kotle na pelety Smart Fire dodáváme na místo investice vždy celé. Souvisí to se správnou logistikou a kotel musí před odjezdem projít kontrolou kvality, zkontrolovány pohony podavače,...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt