Internet v kotelně CO

24.08.2018

Ovládání kotle ústředního topení na internetu je nejen cool!

V dnešní době již není kotelna místem, kde jsou hromady uhlí a dřeva, ke kterým musíme každých pár hodin běhat a po převlečení do pracovního oděvu můžeme lopatou přisypávat uhlí do topeniště. Moderní kotelna je čisté místo, kde se nadobro zabydlely vyspělé technologie, díky kterým ji můžeme navštěvovat velmi zřídka nebo vůbec, pokud se postaráme o to, aby tam bylo připojení k internetu. Výrobci kotlů na CO stále častěji nám nabízejí možnost ovládání vytápění přes internet. Pokud si někdo myslí, že jde o zbytečnou extravaganci, měl by se zamyslet nad výhodami použití takového řešení.

Inteligentní kotelna, s jakými výhodami můžeme počítat?

DÁLKOVÉ OVLÁDÁNÍ MOŽNÉ

Ve většině domovů se stává, že ráno jdou rodiče do práce, děti do školy nebo školky a dům je celý den prázdný. Večer se vracíme a ukazuje se, že bychom chtěli, aby bylo tepleji nebo chladněji nebo máme příliš studenou vodu na koupání. Pomocí ovladače připojeného k internetu můžeme kdykoliv zkontrolovat provozní parametry kamen a upravit je dle potřeby. Toto řešení se skvěle hodí i na zimní dovolenou nebo vánoční výlet.

Kotel s ovladačem, se kterým se propojíme přes internet, může velmi pomoci i lidem, kteří pronajímají ubytování turistům mimo své bydliště. Často se stává, že když nemáme obsazeno několik dní mimo sezónu, musíme jet na místo vypnout nebo stáhnout ohřívání. Když zase hodláme hostit hosty, musíme opět upravit nastavení kotle, což souvisí s další cestou. Možnost ovládat provoz kamen přes internet má neocenitelné výhody i pro majitele celoročně využívaných rekreačních domů. Za prvé, když se v zimě vyskytnou vysoké mrazy, nebudeme se muset obávat zamrzání vody v potrubí, protože vytápěné budeme moci spustit na dálku, pokud to budeme považovat za nutné. Zimní pobyt navíc může začít příjemněji, kdy si po příjezdu budeme moci odpočinout v teple, místo startování kamen a přemýšlení, jestli to určitě půjde.

NEPŘETRŽITÝ NÁHLED

Využití regulátoru, jehož provoz lze řídit přes internet, nám umožní nahlížet do chodu kotle průběžně. Díky tomu budeme moci nejen kontrolovat, zda vše funguje jak má, ale také sledovat parametry. Kromě informací o teplotě můžeme také rychle zkontrolovat stav paliva v podavači.

CENNÉ INFORMACE

Sledování provozu kotle přes internet nám umožní snadněji a rychleji analyzovat proces spalování sledováním grafů na obrazovce počítače nebo tabletu, abychom v případě potřeby podnikli kroky k jeho optimalizaci. V důsledku to povede ke snížení spotřeby paliva, tedy skutečným úsporám.

EFEKTIVNĚJŠÍ SERVIS

Díky možnosti prohlížení provozu kamen přes internet mohou být některé problémy diagnostikovány a dokonce odstraněny pracovníky servisu na dálku. Díky tomu kromě času získáme i komfort, protože v případě poruchy se nebudeme muset objednávat ke specialistovi, aby nám doma diagnostikoval problém, který často obnáší nutnost odejít z práce dříve nebo změnit plány. Servisní specialista si může prohlédnout historii teplot a alarmů našich kamen a na dálku upravit jejich nastavení nebo aktualizovat software, a do naší kotelny se tak vydá jen pokud je to opravdu nutné.


Jak vidíte, bez nutnosti chodit do kotelny můžete efektivně řídit provoz topeniště a sbírat data, která mohou být velmi nápomocná při zvyšování účinnosti vytápění. Internetová kontrola nám usnadní předcházení vychladnutí domu, nedostatečné teplé vody nebo vyhasnutí kamen z nedostatku paliva. Je velmi příjemné, když večer nemusíte vstávat z gauče, abyste zvýšili nebo snížili teplotu topení. Stačí sáhnout po tabletu nebo telefonu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Technické požadavky v roce 2021 a kotle na pelety

Předpisy související s energetickou náročností budov (WT2021) se neustále zpřísňují, určité zdroje energie nenávratně zmizí, ale na trhu se objevují novější řešení. Místo kamen na uhlí se staví plynová kamna, tepelná čerpadla a kotle na pelety a domy jsou čím dál tím těsnější, aby si v zimě udržely co nejvíce tepla za co nejnižší náklady.

číst
Pravidla pro uvádění tepelných čerpadel s propanem R290 jako chladivem na trh

Jak se propanové tepelné čerpadlo R290 prodává jako chladivo? Jaké požadavky musí zařízení splňovat, aby bylo schváleno pro použití v naší zemi?

číst

FAQ

Co je kalibrace zásobníku na pelety a jak na to?

Kalibrační procedura umožňuje ovladači kotle na pelety určit dobu provozu podavače mezi zahájením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 100 %“ a ukončením kalibrace výběrem...

číst
Jak nastavit kotel na pelety pouze pro ohřev TUV?

Stačí nastavit letní režim bez další konfigurace. Vyberte ikonu léto zima v ovladači a zapněte letní režim. Volitelně lze zvolit automatický režim, pak je však nutné nastavit teploty,...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt