Samostatná kamna na pelety

09.10.2018

Čistý komfort - plně automatický kotel na pelety.

Kotle na pelety jsou nejen výbornou alternativou k ekologicky škodlivému vytápění uhlím, ale zaručují i mnohem větší komfort používání. Díky plné automatizaci se velmi snadno a pohodlně používají a v podstatě zcela bezúdržbové.

DOPLŇOVÁNÍ PALIVA

Peletový kotel je namontován se zásobníkem paliva a speciálním podavačem, který dopravuje pelety do spalovací komory, není tedy potřeba je přikládat, protože kamna automaticky dávkují palivo. Velikost zásobníku paliva závisí na velikosti domu, který hodláme vytápět. Správná volba zaručí bezúdržbový provoz kamen po dobu až 7 dnů. Později musíte naplnit násypku a naplnit ji peletami z pytlů. Tento proces je však možné automatizovat. Můžeme nainstalovat doplňkový systém, díky kterému se palivo v nádobě automaticky doplní, když jeho hladina klesne pod určitou hodnotu. Velké množství pelet je pak umístěno do druhého, velkého zásobníku, ze kterého je dopravováno pneumaticky nebo šnekem do zásobníku na kamnech. Díky tomu ho nemusíme doplňovat mnoho dní.

OSVĚTLENÍ

Palivo z nádoby u kamen je dopravováno do spalovací komory, kde je oheň zapálen podpalovačem. Zapalovač se podobně jako výměník automaticky čistí před každým zapálením a vždy po zhasnutí. Nevyžaduje náš zásah a roztápění kotle je nejen rychlejší, ale i pohodlnější. Navíc zaručuje mnohem efektivnější a ekologičtější spalování.

ŘÍZENÍ

Cirkulaci vzduchu v topeništi zajišťuje odtahový ventilátor, který vytváří podtlak ve výměníku a zabraňuje úniku kouře do kotelny. Jeho práci mimo jiné řídí řidič na základě údajů získaných z lambda sondy, která sleduje účinnost spalování měřením obsahu kyslíku ve spalinách odváděných do komína. Teplo vznikající v topeništi se využívá k ohřevu vody ve výměníku tepla, která je následně s instalací rozváděna po celém domě.

ČIŠTĚNÍ

Automatizované je i čištění topeniště od zbytků spalování pelet. Popel je automaticky vybírán do nádoby, kde je stlačen. Je třeba také zdůraznit, že při procesu spalování vzniká z jedné tuny pelet jen pár kilogramů popela, který se ve formě kufru odebírá do kontejneru. Je to perfektní řešení, protože uzavřená nádoba zaručí, že kotelna zůstane velmi čistým místem, kde můžeme například bez překážek sušit prádlo. Navíc kamna po nás vyžadují čištění jen jednou za pár měsíců a to můžeme dělat v bílé košili. Výhodou kotlů na pelety je také to, že dokážou automaticky řídit množství spotřeby paliva na základě venkovní teploty a samostatně regulovat topné okruhy. Vytápění domu kotlem na pelety tedy od nás nevyžaduje každodenní pozornost, ani návštěvu kotelny, protože informace o teplotách, stavu paliva, provozním režimu atd. lze kontrolovat na panelu instalovaném kdekoli v domě.


Výrobci kotlů na pelety dbají na minimalizaci času a úsilí potřebného k jejich provozu. Pokud zvolíme tu nejlepší, tedy plně automatickou verzi, omezí se naše role kuřáka na vysypání nádoby od stlačeného popela dvakrát za sezónu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Třída 5 a Egodesign jsou novými měřítky pro kotle ústředního vytápění

Bohužel kvalita ovzduší je u nás špatná. Rozsah problému, o kterém se donedávna příliš nemluvilo, dokazuje zpráva Světové zdravotnické organizace, sestavená na základě dat z počátku roku 2016. Uvádí 50 nejvíce znečištěných měst v Evropě. O tom, že vzduch, který každý den dýcháme, je hrozný, svědčí nejen to, že polské město bylo na tomto seznamu na neslavném prvním místě, ale také to, že na seznamu je hned 33 měst z Polska. .

číst
Začněte boj se smogem – vyměňte kotel na peletový

Hlavní příčinou smogu v Polsku je tzv nízké emise, tedy nic jiného než spaliny z domácích kamen ÚT na tuhá paliva. Nízké emise znamenají výpary a prach z nízkých komínů, tedy domácích, nikoli průmyslových. Statistiky jasně ukazují, že domácnosti jsou zodpovědné za více než 50 % emisí pevných částic a téměř 90 % za karcinogenní benzo (α) pyren.

číst

FAQ

Může mixér dosáhnout teploty vyšší než je nastavená teplota?

Např. teplota je nastavena na 45 stupňů, ale někdy tuto hodnotu překročí, je to ok? Ano, může dosáhnout teploty jak vyšší, než je nastavená teplota, tak i nižší. Souvisí to se...

číst
Jak zkontrolovat ztrátu kapaliny v instalaci ústředního topení?

Pokud není žádná kapalina, tlak v systému také klesl a je to vidět na manometru. A pokud je systém otevřený, můžete se podívat i do expanzní nádoby.

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt