Samostatná kamna na pelety

09.10.2018

Čistý komfort - plně automatický kotel na pelety.

Kotle na pelety jsou nejen výbornou alternativou k ekologicky škodlivému vytápění uhlím, ale zaručují i mnohem větší komfort používání. Díky plné automatizaci se velmi snadno a pohodlně používají a v podstatě zcela bezúdržbové.

DOPLŇOVÁNÍ PALIVA

Peletový kotel je namontován se zásobníkem paliva a speciálním podavačem, který dopravuje pelety do spalovací komory, není tedy potřeba je přikládat, protože kamna automaticky dávkují palivo. Velikost zásobníku paliva závisí na velikosti domu, který hodláme vytápět. Správná volba zaručí bezúdržbový provoz kamen po dobu až 7 dnů. Později musíte naplnit násypku a naplnit ji peletami z pytlů. Tento proces je však možné automatizovat. Můžeme nainstalovat doplňkový systém, díky kterému se palivo v nádobě automaticky doplní, když jeho hladina klesne pod určitou hodnotu. Velké množství pelet je pak umístěno do druhého, velkého zásobníku, ze kterého je dopravováno pneumaticky nebo šnekem do zásobníku na kamnech. Díky tomu ho nemusíme doplňovat mnoho dní.

OSVĚTLENÍ

Palivo z nádoby u kamen je dopravováno do spalovací komory, kde je oheň zapálen podpalovačem. Zapalovač se podobně jako výměník automaticky čistí před každým zapálením a vždy po zhasnutí. Nevyžaduje náš zásah a roztápění kotle je nejen rychlejší, ale i pohodlnější. Navíc zaručuje mnohem efektivnější a ekologičtější spalování.

ŘÍZENÍ

Cirkulaci vzduchu v topeništi zajišťuje odtahový ventilátor, který vytváří podtlak ve výměníku a zabraňuje úniku kouře do kotelny. Jeho práci mimo jiné řídí řidič na základě údajů získaných z lambda sondy, která sleduje účinnost spalování měřením obsahu kyslíku ve spalinách odváděných do komína. Teplo vznikající v topeništi se využívá k ohřevu vody ve výměníku tepla, která je následně s instalací rozváděna po celém domě.

ČIŠTĚNÍ

Automatizované je i čištění topeniště od zbytků spalování pelet. Popel je automaticky vybírán do nádoby, kde je stlačen. Je třeba také zdůraznit, že při procesu spalování vzniká z jedné tuny pelet jen pár kilogramů popela, který se ve formě kufru odebírá do kontejneru. Je to perfektní řešení, protože uzavřená nádoba zaručí, že kotelna zůstane velmi čistým místem, kde můžeme například bez překážek sušit prádlo. Navíc kamna po nás vyžadují čištění jen jednou za pár měsíců a to můžeme dělat v bílé košili. Výhodou kotlů na pelety je také to, že dokážou automaticky řídit množství spotřeby paliva na základě venkovní teploty a samostatně regulovat topné okruhy. Vytápění domu kotlem na pelety tedy od nás nevyžaduje každodenní pozornost, ani návštěvu kotelny, protože informace o teplotách, stavu paliva, provozním režimu atd. lze kontrolovat na panelu instalovaném kdekoli v domě.


Výrobci kotlů na pelety dbají na minimalizaci času a úsilí potřebného k jejich provozu. Pokud zvolíme tu nejlepší, tedy plně automatickou verzi, omezí se naše role kuřáka na vysypání nádoby od stlačeného popela dvakrát za sezónu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Samostatná kamna na pelety

Čistý komfort - plně automatický kotel na pelety.

číst
Propan R 290 jako chladivo v tepelných čerpadlech a platné právní předpisy

Při sledování odvětví tepelných čerpadel v posledních letech můžeme s jistotou říci, že se o této formě vytápění přesvědčuje stále více lidí. Je tomu tak mj. protože horlivě stavíme domy o malé ploše, bez podsklepení a tedy i prostoru pro kotel ústředního topení a palivo k tomu.

číst

FAQ

Kolikrát denně by se měla v průměru zapálit peletová kamna?

Počet rozsvícení peletových kamen za den bude souviset s několika faktory, jako jsou: jaký výkon má kotel, na jaké instalaci pracuje (zda bez akumulačního zásobníku nebo s akumulačním...

číst
Jaká je hmotnost peletových kamen Smartfire 11/130?

Hmotnost peletových kamen SF 11/130 je cca 350 kg. Pro přepravu je možné nádobu i pouzdro rozložit.

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt