Pelety – ekonomický způsob vytápění Vašeho domu

06.06.2018

Jak ušetřit na vytápění? Dobrým řešením jsou pelety. Zkontrolujte si sami!

Při hledání vhodného topného systému pro náš domov se vyplatí řídit se základním kritériem, kterým jsou náklady na pořízení a instalaci topného systému, ale také jeho následný provoz. Instalace vytápění je totiž jedním z nejdůležitějších prvků domu, který přispívá nejen ke komfortu obyvatel, ale také k nákladům na údržbu domu. Efektivní instalace a snadno dostupné, snadno skladovatelné a levné palivo zaručují spokojenost uživatele.

Pelety, již v Evropě známé, si v Polsku získávají stále větší oblibu. Pelety jsou ekologické palivo, vyrobené z biomasy - dřevního odpadu, pilin, hoblin a rašeliny, lisované pod vysokým tlakem. Proces zpracování biomasy vylučuje použití jakýchkoli chemikálií, proto pálené pelety neznečišťují životní prostředí škodlivými látkami. Pelety jsou neprášivé a nebarvící granule, které se navíc nedrolí v rukou, jsou pohodlné a bezpečné pro přepravu, skladování a používání. Forma granulí také umožňuje přesné dávkování paliva.

Energetické parametry pelet umožňují srovnání s černým uhlím. Oproti jiné ekologické surovině - dřevu - pelety dohoří až do konce a zanechají zaAbychom plně pochopili výhody vytápění peletami, je nutné vybavit topný systém kamny určenými přímo pro spalování této suroviny. Taková kamna budou mít jistě lepší parametry než univerzální kotel přizpůsobený pouze potřebám na pelety. Peletová kamna jsou plně automatická a bezúdržbová. Disponují automatickým čištěním hořáků a výměníků tepla a také komplexním integrovaným ovládáním, které reguluje výkon kotle a provozní parametry. Nouzové tepelné spínače a uzavřený spalovací cyklus zajišťují bezpečnost jejich použití. Další pozoruhodné vlastnosti kotlů na pelety jsou:

  • vysoká energetická účinnost - cca. 91%,
  • nízké provozní náklady - náklady na získání 1kWh z pelet jsou cca. 0,2 PLN a je nižší než ostatní suroviny,
  • velmi nízké emise oxidu uhličitého.

Náklady na peletová kamna jsou o něco vyšší než u tradičních kotlů, ale jejich následný provoz je nepochybně levnější. Čisté a levné vytápění peletami je moderní alternativou pro lidi, kteří chtějí chránit životní prostředí a svou kapsu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Další změny na trhu s F-plyny s chladivy

S vědomím, že se k Vám nedostává mnoho informací o stažení fluorovaných plynů (včetně: R134a, R404A, R407C, R410A, R417A a R419A) F-plynů z trhu, předkládáme materiály vysvětlující rozsah opatření přijatých v EU.

číst
Internet v kotelně CO

Ovládání kotle ústředního topení na internetu je nejen cool!

číst

FAQ

Je součástí sady regulátoru Eco max 800t čidlo pokojové teploty?

Čidlo pokojové teploty je k dispozici jako volitelné příslušenství.

číst
Je normální, že peletová kamna automaticky vstoupí do tzv režim "zatemnění na vyžádání"?

Během provozu kamen jsem si všiml, že automaticky vstoupí do tzv režim „hašení na vyžádání“, poté se znovu spustí a znovu funguje. Po nějaké době se na požádání znovu přepne...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt