Pelety – ekonomický způsob vytápění Vašeho domu

06.06.2018

Jak ušetřit na vytápění? Dobrým řešením jsou pelety. Zkontrolujte si sami!

Při hledání vhodného topného systému pro náš domov se vyplatí řídit se základním kritériem, kterým jsou náklady na pořízení a instalaci topného systému, ale také jeho následný provoz. Instalace vytápění je totiž jedním z nejdůležitějších prvků domu, který přispívá nejen ke komfortu obyvatel, ale také k nákladům na údržbu domu. Efektivní instalace a snadno dostupné, snadno skladovatelné a levné palivo zaručují spokojenost uživatele.

Pelety, již v Evropě známé, si v Polsku získávají stále větší oblibu. Pelety jsou ekologické palivo, vyrobené z biomasy - dřevního odpadu, pilin, hoblin a rašeliny, lisované pod vysokým tlakem. Proces zpracování biomasy vylučuje použití jakýchkoli chemikálií, proto pálené pelety neznečišťují životní prostředí škodlivými látkami. Pelety jsou neprášivé a nebarvící granule, které se navíc nedrolí v rukou, jsou pohodlné a bezpečné pro přepravu, skladování a používání. Forma granulí také umožňuje přesné dávkování paliva.

Energetické parametry pelet umožňují srovnání s černým uhlím. Oproti jiné ekologické surovině - dřevu - pelety dohoří až do konce a zanechají zaAbychom plně pochopili výhody vytápění peletami, je nutné vybavit topný systém kamny určenými přímo pro spalování této suroviny. Taková kamna budou mít jistě lepší parametry než univerzální kotel přizpůsobený pouze potřebám na pelety. Peletová kamna jsou plně automatická a bezúdržbová. Disponují automatickým čištěním hořáků a výměníků tepla a také komplexním integrovaným ovládáním, které reguluje výkon kotle a provozní parametry. Nouzové tepelné spínače a uzavřený spalovací cyklus zajišťují bezpečnost jejich použití. Další pozoruhodné vlastnosti kotlů na pelety jsou:

  • vysoká energetická účinnost - cca. 91%,
  • nízké provozní náklady - náklady na získání 1kWh z pelet jsou cca. 0,2 PLN a je nižší než ostatní suroviny,
  • velmi nízké emise oxidu uhličitého.

Náklady na peletová kamna jsou o něco vyšší než u tradičních kotlů, ale jejich následný provoz je nepochybně levnější. Čisté a levné vytápění peletami je moderní alternativou pro lidi, kteří chtějí chránit životní prostředí a svou kapsu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Směrnice o ekodesignu kotlů na pelety – co znamená její zavedení?

Směrnice o ekodesignu, která vstupuje v platnost 1. ledna 2020, zavádí nové požadavky na některé výrobky uváděné na trh v Evropské unii.

číst
Třída 5 a Egodesign jsou novými měřítky pro kotle ústředního vytápění

Bohužel kvalita ovzduší je u nás špatná. Rozsah problému, o kterém se donedávna příliš nemluvilo, dokazuje zpráva Světové zdravotnické organizace, sestavená na základě dat z počátku roku 2016. Uvádí 50 nejvíce znečištěných měst v Evropě. O tom, že vzduch, který každý den dýcháme, je hrozný, svědčí nejen to, že polské město bylo na tomto seznamu na neslavném prvním místě, ale také to, že na seznamu je hned 33 měst z Polska. .

číst

FAQ

Musí čerpadlo kotle, které je součástí hydraulické sady, neustále pracovat na plné otáčky?

Ano, čerpadlo peletového kotle HKS Lazar musí být vždy na třetím, nejvyšším rychlostním stupni, aby bylo zajištěno správné proudění v topných okruzích.

číst
Co je kalibrace zásobníku na pelety a jak na to?

Kalibrační procedura umožňuje ovladači kotle na pelety určit dobu provozu podavače mezi zahájením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 100 %“ a ukončením kalibrace výběrem...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt