Pelety – ekonomický způsob vytápění Vašeho domu

06.06.2018

Jak ušetřit na vytápění? Dobrým řešením jsou pelety. Zkontrolujte si sami!

Při hledání vhodného topného systému pro náš domov se vyplatí řídit se základním kritériem, kterým jsou náklady na pořízení a instalaci topného systému, ale také jeho následný provoz. Instalace vytápění je totiž jedním z nejdůležitějších prvků domu, který přispívá nejen ke komfortu obyvatel, ale také k nákladům na údržbu domu. Efektivní instalace a snadno dostupné, snadno skladovatelné a levné palivo zaručují spokojenost uživatele.

Pelety, již v Evropě známé, si v Polsku získávají stále větší oblibu. Pelety jsou ekologické palivo, vyrobené z biomasy - dřevního odpadu, pilin, hoblin a rašeliny, lisované pod vysokým tlakem. Proces zpracování biomasy vylučuje použití jakýchkoli chemikálií, proto pálené pelety neznečišťují životní prostředí škodlivými látkami. Pelety jsou neprášivé a nebarvící granule, které se navíc nedrolí v rukou, jsou pohodlné a bezpečné pro přepravu, skladování a používání. Forma granulí také umožňuje přesné dávkování paliva.

Energetické parametry pelet umožňují srovnání s černým uhlím. Oproti jiné ekologické surovině - dřevu - pelety dohoří až do konce a zanechají zaAbychom plně pochopili výhody vytápění peletami, je nutné vybavit topný systém kamny určenými přímo pro spalování této suroviny. Taková kamna budou mít jistě lepší parametry než univerzální kotel přizpůsobený pouze potřebám na pelety. Peletová kamna jsou plně automatická a bezúdržbová. Disponují automatickým čištěním hořáků a výměníků tepla a také komplexním integrovaným ovládáním, které reguluje výkon kotle a provozní parametry. Nouzové tepelné spínače a uzavřený spalovací cyklus zajišťují bezpečnost jejich použití. Další pozoruhodné vlastnosti kotlů na pelety jsou:

  • vysoká energetická účinnost - cca. 91%,
  • nízké provozní náklady - náklady na získání 1kWh z pelet jsou cca. 0,2 PLN a je nižší než ostatní suroviny,
  • velmi nízké emise oxidu uhličitého.

Náklady na peletová kamna jsou o něco vyšší než u tradičních kotlů, ale jejich následný provoz je nepochybně levnější. Čisté a levné vytápění peletami je moderní alternativou pro lidi, kteří chtějí chránit životní prostředí a svou kapsu.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Internet v kotelně CO

Ovládání kotle ústředního topení na internetu je nejen cool!

číst
Kotel ÚT na pelety s lambda sondou nebo bez?

Pokud jde o výhody použití lambda sondy v kamnech ÚT názory jsou rozdělené. Abychom se však nakonec rozhodli, zda se do něj vyplatí investovat, zamysleme se nejprve nad tím, jak funguje a pečlivě zvažme všechna pro a proti.

číst

FAQ

Jaký je nejlepší způsob, aby peletová kamna Smartfire přešla po dosažení nastavené teploty v místnosti do režimu dohledu, nebo aby neustále pracovala a vypínala se pouze kvůli čištění?

Pokud se jedná o instalaci bez bufferu, pak bude nejekonomičtější nepřetržitý provoz s modulací výkonu kotle. Samozřejmě pokud požadavek na topný výkon klesne pod minimální výkon...

číst
Jaká je hmotnost peletových kamen Smartfire 11/130?

Hmotnost peletových kamen SF 11/130 je cca 350 kg. Pro přepravu je možné nádobu i pouzdro rozložit.

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt