Co je kalibrace zásobníku na pelety a jak na to?

Kalibrační procedura umožňuje ovladači kotle na pelety určit dobu provozu podavače mezi zahájením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 100 %“ a ukončením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 0 %“. Pokud regulátor kotle po spuštění kalibrace zobrazí hlášení o nízké hladině paliva, vyplývají z dat do té doby uložených v paměti regulátoru a je třeba je ignorovat až do dokončení kalibrace.

Jak kalibrovat zásobník na pelety?

Naplňte zásobník na palivo na úroveň odpovídající plnému zatížení 100 % a poté nastavte hodnotu parametru:

  • Nastavení kotle → Hladina paliva → Kalibrace hladiny paliva → Hladina paliva 100 %

Indikátor bude v hlavním okně nastaven na 100 %. Znakem procesu kalibrace je blikající indikátor hladiny paliva. Indikátor bude blikat, dokud není naprogramován bod odpovídající minimální hladině paliva. Snižující se hladina paliva v zásobníku na palivo by měla být průběžně sledována. Když úroveň klesne na očekávané minimum, nastavte hodnotu parametru:

  • Nastavení kotle → Hladina paliva → Kalibrace hladiny paliva → Hladina paliva 0 %
Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Technické požadavky v roce 2021 a kotle na pelety

Předpisy související s energetickou náročností budov (WT2021) se neustále zpřísňují, určité zdroje energie nenávratně zmizí, ale na trhu se objevují novější řešení. Místo kamen na uhlí se staví plynová kamna, tepelná čerpadla a kotle na pelety a domy jsou čím dál tím těsnější, aby si v zimě udržely co nejvíce tepla za co nejnižší náklady.

číst
Výzkum kotlů na pelety – proč za jejich kvalitu ručí pouze akreditované laboratoře?

Podle politiky Evropské unie, jejímž cílem je omezit emise škodlivých látek do ovzduší při procesech vytápění, musí splňovat stále přísnější normy.

číst

FAQ

Jak nastavit měření hladiny paliva (pelet), aby dostávalo upozornění na její nízkou hladinu?

Slouží k tomu následující parametr: MENU >> Nastavení kotle >> Hladina paliva - nastavte hodnotu vypočtené hladiny paliva, při které se zobrazí upozornění na nízkou hladinu...

číst
Jaký model peletových kamen pro dům 202 m2?

včetně garáže je 32,5 m2. V domě je 1/2 podlahové vytápění, 1/2 radiátory. Dům postaven z pórobetonu 24 cm, zateplený 15 cm grafitový polystyren, podkroví nad pokoji - stropy 20 cm...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt