Jaký by měl být průměr komína u kotle na pelety?

Doporučený průměr komína je fi150. Způsobí komín o průměru fi200 citelné ztráty v podobě zvýšené potřeby paliva a podobně?


Při použití komína o průměru 200 mm může dojít ke zvýšení komínového tahu (podtlaku) vytvářeného komínem nad doporučenou hodnotu - 8Pa. Vlivem provozu kotle s tahem komína větším než je doporučený bývá provoz se zvýšenou teplotou spalin, a tím pokles účinnosti zařízení.

V případě komína o průměru 200 mm doporučujeme změřit hodnotu komínového tahu (podtlaku) generovaného komínem. Pokud hodnota tahu kolísá kolem 15-20Pa, doporučujeme použít regulátor komínového tahu, který sníží hodnotu tahu na cca. 10 Pa. Díky tomuto řešení se sníží tah komína a zařízení bude schopno pracovat v optimálních podmínkách s nominální účinností.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Výzkum kotlů na pelety – proč za jejich kvalitu ručí pouze akreditované laboratoře?

Podle politiky Evropské unie, jejímž cílem je omezit emise škodlivých látek do ovzduší při procesech vytápění, musí splňovat stále přísnější normy.

číst
Začněte boj se smogem – vyměňte kotel na peletový

Hlavní příčinou smogu v Polsku je tzv nízké emise, tedy nic jiného než spaliny z domácích kamen ÚT na tuhá paliva. Nízké emise znamenají výpary a prach z nízkých komínů, tedy domácích, nikoli průmyslových. Statistiky jasně ukazují, že domácnosti jsou zodpovědné za více než 50 % emisí pevných částic a téměř 90 % za karcinogenní benzo (α) pyren.

číst

FAQ

Na dně sáčku na pelety je často prach. Je to problém kotle na pelety Smaft?

Na dně sáčku na pelety je téměř vždy prach, neměly by být žádné problémy. Pokud je příliš mnoho prachu, může se usazovat na dně zásobníku.

číst
Je součástí sady regulátoru Eco max 800t čidlo pokojové teploty?

Čidlo pokojové teploty je k dispozici jako volitelné příslušenství.

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt