Jaký by měl být průměr komína u kotle na pelety?

Doporučený průměr komína je fi150. Způsobí komín o průměru fi200 citelné ztráty v podobě zvýšené potřeby paliva a podobně?


Při použití komína o průměru 200 mm může dojít ke zvýšení komínového tahu (podtlaku) vytvářeného komínem nad doporučenou hodnotu - 8Pa. Vlivem provozu kotle s tahem komína větším než je doporučený bývá provoz se zvýšenou teplotou spalin, a tím pokles účinnosti zařízení.

V případě komína o průměru 200 mm doporučujeme změřit hodnotu komínového tahu (podtlaku) generovaného komínem. Pokud hodnota tahu kolísá kolem 15-20Pa, doporučujeme použít regulátor komínového tahu, který sníží hodnotu tahu na cca. 10 Pa. Díky tomuto řešení se sníží tah komína a zařízení bude schopno pracovat v optimálních podmínkách s nominální účinností.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Pelety – ekonomický způsob vytápění Vašeho domu

Jak ušetřit na vytápění? Dobrým řešením jsou pelety. Zkontrolujte si sami!

číst
Výzkum kotlů na pelety – proč za jejich kvalitu ručí pouze akreditované laboratoře?

Podle politiky Evropské unie, jejímž cílem je omezit emise škodlivých látek do ovzduší při procesech vytápění, musí splňovat stále přísnější normy.

číst

FAQ

Jaký je nejlepší způsob, aby peletová kamna Smartfire přešla po dosažení nastavené teploty v místnosti do režimu dohledu, nebo aby neustále pracovala a vypínala se pouze kvůli čištění?

Pokud se jedná o instalaci bez bufferu, pak bude nejekonomičtější nepřetržitý provoz s modulací výkonu kotle. Samozřejmě pokud požadavek na topný výkon klesne pod minimální výkon...

číst
Jak zkontrolovat ztrátu kapaliny v instalaci ústředního topení?

Pokud není žádná kapalina, tlak v systému také klesl a je to vidět na manometru. A pokud je systém otevřený, můžete se podívat i do expanzní nádoby.

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt