Jaký UPS bude vhodný pro peletová kamna Smart Fire?

Při volbě výkonu nouzového zdroje vezměte v úvahu proudový odběr všech součástí instalace připojených ke kotli: čerpadel, pohonů, příslušenství kotle atd. Nejlepší metodou pro výběr zdroje nepřerušitelného napájení je změřit maximální spotřebu kotle spolu s instalačními prvky, které jsou k němu připojeny. Maximální příkon peletového kotle HKS Lazar by měl být zjišťován v režimu ZÁPAL, kdy je spuštěn keramický zapalovač, při provozu všech čerpadel. To lze provést jednoduchými wattmetry zapojenými do elektrické zásuvky. Baterie by měla být vybrána na základě údajů zvolených výrobcem daného zdroje nepřerušitelného napájení.

Naše zkušenosti ukazují, že např. kotel Smart Fire, vybavený instalací se 4 čerpadly (spotřeba 0,5A každé), vyžaduje nepřerušitelný zdroj napájení o jmenovitém výkonu 1400VA.

Při nákupu nepřerušitelného zdroje napájení mějte na paměti následující:

  • musí generovat „čistou sinusovku“;
  • při výběru zdroje nás zajímá trvalý výkon, nikoli okamžitý;
  • nedoporučujeme používat počítačové UPS jako nouzové napájení kotle.
Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Technické požadavky v roce 2021 a kotle na pelety

Předpisy související s energetickou náročností budov (WT2021) se neustále zpřísňují, určité zdroje energie nenávratně zmizí, ale na trhu se objevují novější řešení. Místo kamen na uhlí se staví plynová kamna, tepelná čerpadla a kotle na pelety a domy jsou čím dál tím těsnější, aby si v zimě udržely co nejvíce tepla za co nejnižší náklady.

číst
Kotel ÚT na pelety s lambda sondou nebo bez?

Pokud jde o výhody použití lambda sondy v kamnech ÚT názory jsou rozdělené. Abychom se však nakonec rozhodli, zda se do něj vyplatí investovat, zamysleme se nejprve nad tím, jak funguje a pečlivě zvažme všechna pro a proti.

číst

FAQ

Jaký je optimální rozsah hodnoty kyslíku ve výfukových plynech pro 30% provoz?

Výchozí nastavená hodnota kyslíku je 12,5 %. V závislosti na provozních podmínkách peletových kamen se může naměřený obsah kyslíku ve výfukových plynech zvýšit až na cca 14 %....

číst
Může být kotel na pelety Smart Fire dodáván po částech a bude smontován na místě?

Kotle na pelety Smart Fire dodáváme na místo investice vždy celé. Souvisí to se správnou logistikou a kotel musí před odjezdem projít kontrolou kvality, zkontrolovány pohony podavače,...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt