Co dělat se zprávou „Zatápění kotle se nezdařilo. Vyprázdnit popelník "?

Na kotli na pelety Smart Fire vyskočila zpráva prosím vyprázdněte "popelník". Vysypal jsem ho, kotel znovu zapnul a znovu vyskakovalo stejné hlášení, pak jsem vytáhl zástrčku ze zásuvky a zasunul zpět a hláška zmizela. Kotel funguje normálně. Co s tím mám dělat?


V regulátorech kotlů na pelety Smart Fire se objevil alarm: „Neúspěšný pokus o zapálení kotle. Vyprázdněte popelník“. Jak naznačuje první úloha alarmové zprávy, informuje o neúspěšném pokusu o zatopení kotle.

Při každém neúspěšném pokusu o zapálení kotle je vsázka paliva použitého při tomto pokusu shozena do popelníku. Pokud by palivo zůstalo v popelníku, hrozilo by jeho nekontrolované zapálení při provozu kotle - proto alarmové hlášení informuje o nutnosti vyprázdnění popelníku.

Chcete-li ověřit příčinu, měli byste nejprve zkontrolovat, zda Vám nedošlo palivo. Pokud došlo, spusťte po doplnění paliva kotel 3-4x roztápění, dokud není potrubí podavače zcela plné.

Pokud není nedostatek paliva, je třeba také zkontrolovat, zda nebyla překročena maximální teplota kotle a zda není porušena tepelná ochrana STB. Chcete-li to provést, odšroubujte černý plastový kryt na zadní straně kotle a stisknutím tlačítka resetujte STB. Pokud kotel stále netopí, doporučujeme Vám objednat si rozhovor (https://www.hkslazar.pl/zamow-rozmowe) k telefonickému ověření příčiny selhání kotle.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Pellet ON - Chcete vytápět svůj domov PELETAMI?

Chcete to dělat ekonomicky a výhodně? Na co se soustředit? Tohle musíte vědět!

číst
Pravidla pro uvádění tepelných čerpadel s propanem R290 jako chladivem na trh

Jak se propanové tepelné čerpadlo R290 prodává jako chladivo? Jaké požadavky musí zařízení splňovat, aby bylo schváleno pro použití v naší zemi?

číst

FAQ

Kolikrát denně by se měla v průměru zapálit peletová kamna?

Počet rozsvícení peletových kamen za den bude souviset s několika faktory, jako jsou: jaký výkon má kotel, na jaké instalaci pracuje (zda bez akumulačního zásobníku nebo s akumulačním...

číst
Může být kotel na pelety Smart Fire dodáván po částech a bude smontován na místě?

Kotle na pelety Smart Fire dodáváme na místo investice vždy celé. Souvisí to se správnou logistikou a kotel musí před odjezdem projít kontrolou kvality, zkontrolovány pohony podavače,...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt