Co dělat se zprávou „Zatápění kotle se nezdařilo. Vyprázdnit popelník "?

Na kotli na pelety Smart Fire vyskočila zpráva prosím vyprázdněte "popelník". Vysypal jsem ho, kotel znovu zapnul a znovu vyskakovalo stejné hlášení, pak jsem vytáhl zástrčku ze zásuvky a zasunul zpět a hláška zmizela. Kotel funguje normálně. Co s tím mám dělat?


V regulátorech kotlů na pelety Smart Fire se objevil alarm: „Neúspěšný pokus o zapálení kotle. Vyprázdněte popelník“. Jak naznačuje první úloha alarmové zprávy, informuje o neúspěšném pokusu o zatopení kotle.

Při každém neúspěšném pokusu o zapálení kotle je vsázka paliva použitého při tomto pokusu shozena do popelníku. Pokud by palivo zůstalo v popelníku, hrozilo by jeho nekontrolované zapálení při provozu kotle - proto alarmové hlášení informuje o nutnosti vyprázdnění popelníku.

Chcete-li ověřit příčinu, měli byste nejprve zkontrolovat, zda Vám nedošlo palivo. Pokud došlo, spusťte po doplnění paliva kotel 3-4x roztápění, dokud není potrubí podavače zcela plné.

Pokud není nedostatek paliva, je třeba také zkontrolovat, zda nebyla překročena maximální teplota kotle a zda není porušena tepelná ochrana STB. Chcete-li to provést, odšroubujte černý plastový kryt na zadní straně kotle a stisknutím tlačítka resetujte STB. Pokud kotel stále netopí, doporučujeme Vám objednat si rozhovor (https://www.hkslazar.pl/zamow-rozmowe) k telefonickému ověření příčiny selhání kotle.

Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Další změny na trhu s F-plyny s chladivy

S vědomím, že se k Vám nedostává mnoho informací o stažení fluorovaných plynů (včetně: R134a, R404A, R407C, R410A, R417A a R419A) F-plynů z trhu, předkládáme materiály vysvětlující rozsah opatření přijatých v EU.

číst
Samostatná kamna na pelety

Čistý komfort - plně automatický kotel na pelety.

číst

FAQ

Na panelu se objevila zpráva „Žádný přenos“, co to znamená a co musíte udělat?

Zpráva „No Transmission“ zobrazená na zobrazovacím panelu znamená, že neexistuje správné připojení a/nebo komunikace s modulem A ovladače kotle. V tomto případě byste měli: reset...

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt