FAQ - Často kladené otázky

Abychom Vám usnadnili orientaci na našich stránkách, rozhodli jsme se umístit odpovědi na často kladené otázky na jedno místo.
Pokud níže nenajdete odpověď na svůj dotaz ohledně kotlů HKS Lazar, zeptejte se nás zde a teď:

položte nám otázkuPlánujeme výrobu kondenzačních kotlů na pelety s výkonem nad 15 kW?

Ano, takové plány jsou. Doporučujeme sledovat naši nabídku kondenzačních kotlů na pelety, kde se objeví příslušné informace.

Vejde se kotel na pelety SF15 do místnosti vysoké 190 cm?

Ano, vejde se. Při objednávce kotle na pelety si můžete objednat lámaný poklop, při výšce kotelny 190 cm vám tak už nic nebude překážet. Druhou možností je odnímatelný poklop kotle.

Co se týče přístupu ke kotli, jeho čištění a obsluhy, výška místnosti je také cca. Musíte pamatovat na přístup k elektronice a samozřejmě k zadní části kotle (minimálně 50 cm), protože tam je odtahový ventilátor.

Jaký je optimální rozsah hodnoty kyslíku ve výfukových plynech pro 30% provoz?

Výchozí nastavená hodnota kyslíku je 12,5 %. V závislosti na provozních podmínkách peletových kamen se může naměřený obsah kyslíku ve výfukových plynech zvýšit až na cca 14 %. Teplota výfukových plynů při provozu zařízení na 30% výkonu může kolísat v rozmezí 50-60°C. Pokud se zařízení ochladí, regulátor kotle zvýší svůj výkon podle nastavení hystereze modulace výkonu.

Kde je nastavení TUV v kotli na pelety?

PrzPo připojení čidla teploty TUV se v Uživatelském MENU zobrazí ikona popsaná jako "Nastavení TUV" a v nabídce "Informace" vedle položky "Teplota TUV" hodnota teploty měřená teplotou TUV. zobrazí se senzor. Chybějící ikona "Nastavení TUV" v Uživatelském MENU a zobrazení symbolu "---" místo číselné hodnoty u položky "Teplota TUV" znamená, že čidlo TUV nebylo správně připojeno nebo je poškozené.

Jak funguje snížení nočního mixéru?

Volba "Směšovač noc klesá" způsobí, že teplota topné vody protékající daným okruhem směšovače bude v nastavených časových intervalech (např. v noci), s počtem stupňů C nastaveným v tomto parametru. Použijte tento parametr. Hodnota nastavení tohoto parametru závisí na typu použitého vytápění a na vlastnostech vytápěného objektu, obvykle se jedná o hodnotu v rozmezí 3-5 stupňů C. tedy velikost snížení teploty v noci.

Pokud je nastavená teplota na mixéru 38 stupňů, bude noční snížení fungovat? Protože je to nejnižší dostupná teplota pro nastavení.

Pokud je to nejnižší teplota, kterou můžeme nastavit, snížení nebude fungovat.

Jak nastavit kotel na pelety pouze pro ohřev TUV?

Stačí nastavit letní režim bez další konfigurace. Vyberte ikonu léto zima v ovladači a zapněte letní režim. Volitelně lze zvolit automatický režim, pak je však nutné nastavit teploty, při kterých se letní nebo zimní režim automaticky aktivuje.

Co je kalibrace zásobníku na pelety a jak na to?

Kalibrační procedura umožňuje ovladači kotle na pelety určit dobu provozu podavače mezi zahájením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 100 %“ a ukončením kalibrace výběrem možnosti „Hladina paliva 0 %“. Pokud regulátor kotle po spuštění kalibrace zobrazí hlášení o nízké hladině paliva, vyplývají z dat do té doby uložených v paměti regulátoru a je třeba je ignorovat až do dokončení kalibrace.

Jak kalibrovat zásobník na pelety?

Naplňte zásobník na palivo na úroveň odpovídající plnému zatížení 100 % a poté nastavte hodnotu parametru:

  • Nastavení kotle → Hladina paliva → Kalibrace hladiny paliva → Hladina paliva 100 %

Indikátor bude v hlavním okně nastaven na 100 %. Znakem procesu kalibrace je blikající indikátor hladiny paliva. Indikátor bude blikat, dokud není naprogramován bod odpovídající minimální hladině paliva. Snižující se hladina paliva v zásobníku na palivo by měla být průběžně sledována. Když úroveň klesne na očekávané minimum, nastavte hodnotu parametru:

  • Nastavení kotle → Hladina paliva → Kalibrace hladiny paliva → Hladina paliva 0 %

Musí čerpadlo kotle, které je součástí hydraulické sady, neustále pracovat na plné otáčky?

Ano, čerpadlo peletového kotle HKS Lazar musí být vždy na třetím, nejvyšším rychlostním stupni, aby bylo zajištěno správné proudění v topných okruzích.

Jaká je hmotnost peletových kamen Smartfire 11/130?

Hmotnost peletových kamen SF 11/130 je cca 350 kg. Pro přepravu je možné nádobu i pouzdro rozložit.

Jaký model peletových kamen pro dům 202 m2?

včetně garáže je 32,5 m2. V domě je 1/2 podlahové vytápění, 1/2 radiátory. Dům postaven z pórobetonu 24 cm, zateplený 15 cm grafitový polystyren, podkroví nad pokoji - stropy 20 cm polystyren + 5 cm v


Navrhujeme použití 15kW kotle na pelety ze skupiny Smart Fire o mocy 15kW. K dispozici jsou modely se zásobníky do 440 litrů.

Můžete dostat upozornění, když v kotli dochází pelety?

Na platformě ecoNET vyberte v nabídce "Nastavení zařízení" položku "Upozornění na alarm". Informace o alarmech přichází do e-mailové schránky, která je přihlašovacím údajem. To neplatí pro nízkou hladinu paliva, protože to není alarm.

Kolikrát denně by se měla v průměru zapálit peletová kamna?

Počet rozsvícení peletových kamen za den bude souviset s několika faktory, jako jsou:

  • jaký výkon má kotel,
  • na jaké instalaci pracuje (zda bez akumulačního zásobníku nebo s akumulačním zásobníkem, pokud je, je zásobník vhodný nebo přímo připojený),
  • především z potřeby tepla vytápěných místností,
  • typ topného systému (radiátory, podlahové vytápění),
  • máme nainstalovaný interní ovladač,
  • kvalitní pelety.

Nastavením vhodných parametrů máme určitý vliv na počet zážehů. Základní parametry ovlivňující počet zážehů:

  • je modulace výkonu,
  • Hystereze H1 a H2 s korekcemi podavače pro jednotlivé výkony modulace výkonu.

Při zohlednění všech těchto prvků neexistuje jedno univerzální číslo, které by bylo optimálním počtem rozsvícení kotle na pelety za den. Máte-li pochybnosti o počtu zapálení za den, kontaktujte prosím naše servisní oddělení, které vaše pochybnosti rozptýlí.

Jaké pelety budou vhodné pro kotle na pelety HKS Lazar?

Pro správné spalování v kotlích na pelety HKS Lazar bude teoreticky vyhovovat každá peleta s platným certifikátem DIN + A1, o průměru 6 mm.

Pelety, čím tvrdší, tím lepší (lepené přírodním pojivem), by se měly ponořit do vody a po několika minutách se rozpustit.

Jak často otevíráme dvířka na kotli na pelety?

Neotvírejte horní dvířka kotlů na pelety. Nižší, pokud je to nutné, s dobrým palivem stačí na každou 1 tunu spálených pelet. Ověřujeme také popelník za zásuvkou každou 1 tunu.

Jak zkontrolovat ztrátu kapaliny v instalaci ústředního topení?

Pokud není žádná kapalina, tlak v systému také klesl a je to vidět na manometru. A pokud je systém otevřený, můžete se podívat i do expanzní nádoby.

Je součástí sady regulátoru Eco max 800t čidlo pokojové teploty?

Čidlo pokojové teploty je k dispozici jako volitelné příslušenství.

Může být teplota spalin v kotli na pelety 190 stupňů?

Může se stát, že se výměník zašpiní a kotel běží na plný výkon několik hodin (při nízkých venkovních teplotách). Kotel a turbulátory je třeba vyčistit a zkontrolovat nastavení. Pokud to nepomůže, hlaste se při prohlídce servisnímu technikovi, aby zkontroloval i čidlo výfukových plynů.

předchozí strana
strana z 2
Moderní topná zařízení HKS Lazar

Moderní topná zařízení

Články

Pellet ON - Chcete vytápět svůj domov PELETAMI?

Chcete to dělat ekonomicky a výhodně? Na co se soustředit? Tohle musíte vědět!

číst
Kotel na pelety může být pohodlný

Pelety jsou palivo, které je stále málo doceněné. Možná za to může fakt, že mnoho lidí přesně neví, jak proces vytápění domu kotlem na pelety vypadá. Zdá se, že využití biomasy, tedy pilin nebo slámy k topení v kotli ÚT, je velmi problematické a vyžaduje mnoho práce. Naprostý omyl!

číst

FAQ

Kolikrát denně by se měla v průměru zapálit peletová kamna?

Počet rozsvícení peletových kamen za den bude souviset s několika faktory, jako jsou: jaký výkon má kotel, na jaké instalaci pracuje (zda bez akumulačního zásobníku nebo s akumulačním...

číst
Vejde se kotel na pelety SF15 do místnosti vysoké 190 cm?

Ano, vejde se. Při objednávce kotle na pelety si můžete objednat lámaný poklop, při výšce kotelny 190 cm vám tak už nic nebude překážet. Druhou možností je odnímatelný poklop kotle....

číst

Najít na straně:

Zadejte hledaný výraz:

Vyberte si svůj jazyk:

Choose your language:

Polski Angielski Niemiecki Francuski Czeski

Kontaktujte nás

Přejít na kontakt